A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » JS fájl elérési útvonal.
JS fájl elérési útvonal.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 07:25
Hali.

Létrehoztam egy menüt ami müködik is. Mindenhol kivéve a "honlap általános oldalai"-nál mert oda hiába írom be a js fájl elérési útját úgy csinál mint ha nem lenne semmi. Ez miért lehet? Sajnos igy nem akarom addig felhasználói hozzáférés alá rakni amég ez a dolog meg nem oldodik sad

--------------------
Megoldottam csak annyi volt a baj hogy a js fájlnak nem volt elég a közvetlen linkje (script/js.js) hanem a teljes kellet (http ://énoldalam/script/js.js)

Hozzáadva (10.07.2010, 07:25)
---------------------------------------------
Egy hiba most megint fent áll, hogy nemtudom miért, de az ucoz nem akarja elfogadni a scriptet arészből hogy nem jeleníti meg a képeket a menün, vagyis csak szöveges menü van. Sima html fájl ba müködik firefox alatt is még ha ucozos oldalba másolom bele semmi.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 16:19
Quote (Locky)
Megoldottam csak annyi volt a baj hogy a js fájlnak nem volt elég a közvetlen linkje (script/js.js)

Ehhez annyit hozzászólnék, hogy a zárójelben írt elérési útvonal eleve nem is helyes!

Minden esetben, amikor közvetlen elérési útvonalat alkalmazol, a "linknek" / jellel kell kezdődnie!
Egyéb esetben nem lesz más, mint egy szöveg, vagy karaktersorozat!

Yocee
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 16:19
Quote (raziel70)
A php futtatására is van lehetőség, de nem a rendszeren belül, hanem úgy kell meghívni a php-s oldalt egy másik szerverről. Ezen a szerveren tudni kell futtatni a php-t! tongue

Szia!

Tudnál nekem abban segíteni, hogy tudom meghívni a külső php file-t?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 16:19
Szia Yocee!
Persze!
Tedd fel a php fájlt egy másik szerverre.
Lépj be admin felületre, majd adminbaron a Honlap-stílus >>Távoli kód imortálása menüpontra kattintva illeszd be a távoli php fájl linkjét.
Figyelem! Ilyen módon nem minden php fájl futtatható, mivel azok relatív linkkel vannak megírva.
Ez annyit jelent, hogy nincs a scriptben egyetlen http://... kezdetű link sem!
Tehát ha a php hivatkozik egy másik fájlra (ami általában így is van), akkor nem fog működni a script, legrosszabb esetben semmi sem jelenik majd meg.
Yocee
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 16:20
Quote (raziel70)
Szia Yocee!
Persze!
Tedd fel a php fájlt egy másik szerverre.
Lépj be admin felületre, majd adminbaron a Honlap-stílus >>Távoli kód imortálása menüpontra kattintva illeszd be a távoli php fájl linkjét.
Figyelem! Ilyen módon nem minden php fájl futtatható, mivel azok relatív linkkel vannak megírva.
Ez annyit jelent, hogy nincs a scriptben egyetlen http://... kezdetű link sem!
Tehát ha a php hivatkozik egy másik fájlra (ami általában így is van), akkor nem fog működni a script, legrosszabb esetben semmi sem jelenik majd meg.

Köszönöm szépen! Sikerült smile

carbib
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 11:46
Sziasztok!

Nem találtam sehol hasonló kérdést csak itt azért irom ide, persze nem biztos, hogy jó helyre!ű
Csak azt szeretném kérdezni, hogy egy két oldalamat leszeretném olyan módon védeni, hogy csak fizetve lehessen belépni! SMSWEB rendszer keretében!
Létre tudom-e hozni valamilyen formában ezt a lehetőséget? Az SMSWEB üzemeltetője szerint igen, mert ezen az oldalon működnie kéne, de nem akarja az igazságot!
Át kéne neveznem az oldalt php kiterjesztésre és beilleszteni a rendszerük által adott kódot! Valószinű, hogy az is php!

várom a választ! Köszönöm

Hozzáadva (08.02.2012, 10:42)
---------------------------------------------
Nem jól irtam mert nem oldalt, hanem az oldalon belül egy-két lapot, menüt!

Hozzáadva (08.02.2012, 10:46)
---------------------------------------------
Bocsánat még egy kérdés!
Van most két weboldalam, amiből az egyiket törölni szeretném! Általános beállitásokban van hogy weblap törlése, de a végén azt irja ki, hogy regisztráció törlése. Ezzel törlöm magamat is teljesen vagy csak a kérdéses weblapot?

köszi

drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 7 | 14:07
Én a webtopban szoktam törölni, ott nem törli az egész regisztrációt.
PHP-t tilos használni a uCozban, PHP nélkül nem tudom hogyan lehet megoldani. De ha rászánsz pénzt akkor lehet PHP-t használni.
carbib
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 21:55
Köszi szépen a segítséget, próbáltam ott is de a gombra regisztráció van írva, igy betojtam!
A php tudom hogy nem engedélyezett, azt hittem, hogy csak programozni nem lehet vele, mert ez egy rendszer működtető lenne! Lehet, hogy ugyanaz? wacko
És abban tudsz segíteni, hogy akkor egy-két oldalt hogyan tudok levédeni jelszóval? Mert azért fizetni nem biztos, hogy első körben megéri!

köszi

Hozzáadva (08.02.2012, 20:55)
---------------------------------------------
Bocsi még egy kérdés! Az előző irásokban olvastam, hogy php-t másik szerverre töltve meg lehet hívni! Másik szerver alatt mit értünk? Lehet nagyon hülye vagyok, de a gépem nem lehet az?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 00:19
Másik szerver alatt olyat kell érteni, ahol a php scriptek futtatása engedélyezve van.
Rengeteg ilyen ingyenes szerver van.
Csak az ilyeneknél az a baj, hogy kell rá egy aktív honlap is. Ha nincs mozgás a tárhelyen, akkor törlik mindenestül...
Sokat szórakoztam ilyenekkel és sokat mérgelődtem is emiatt. Inkább vettem tárhelyet.
carbib
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 12:22
Köszi szépen a segítséget!
ÉS az oldalakat tudom valahogy jelszóval védeni?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 11 | 13:55
carbib, nem. Erre már le lett írva alternatíva nem egyszer.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » JS fájl elérési útvonal.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: