A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Google +1 (Legújabb Google újdonság)
Google +1
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 19:51
Nemolyan régiben kijött egy új google kiegészítő, ami a Google Plus One nevet viseli vagyis (Google +1)
Lényegében ugyanugy müködik mint a facebook likeolás, csak ennek elönye van.... (Vannak akik szerint hátránya)
Hogy aki kihelyezi ezt a gombot, és aki rákattint, az javasolja az adott oldalt, elörébb a keresőkben és ismerősei is látják azt!! És úgye sokak szerint ez befolyásolhatja a helyezés mértékét is!

Nemhiába tudjuk magyarázni, hogy nem elég a Google Zümm! Ami szintén egy ilyen kiegészítő mint a facebook like, de igazi értelme nincs, és nem is sokan használják! Sokak szerint ezért csinálták a Google +1-t hogy legyen tétje is annak hogy mennyien nyomkodják biggrin

Ehhez a +1-ezéshez egy gmail fiók szükségeltetik! smile

A google +1-t itt tudod elérni: http://www.google.com/intl/hu/webmasters/+1/button/



A videón katt a CC-re és megjelenik a magyar felirat!


Bővebb info meg itt található:
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=1140194
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 2 | 19:38
Locky, ez nagyon szuperül hangzik cool És nekem már van is gmail fiókom, úgyhogy szerintem mihamarabb ki fogom majd próbálni. biggrin
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 23:00
Nah, ez remek dolog... bégre le lehet cserélni a facebook like gombot valami értelmesre is.. biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 22:07
djtroi, az említett Facebooknak is meg van a maga feladata!
Mivel az egy közösségi oldal, így ott lehet a legkönnyebben terjeszteni valamit. Na nem az AIDS vírusra gondoltam! lol
A gugli meg úgy nagyszerű, ahogy van.
Bele gondoltál már, ha a gugli nem lenne, akkor hol tartana a mai internet? Megmondom. Lapozz vissza az időben minimum 30 évet és megtudod. biggrin
De ez csak az Én véleményem smile
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 5 | 11:33
raziel70, a google ugy összetéve egy nagyon hatásos szolgáltatás.
De mint csak kereső valamivel jobban elnyúlik a sikere és a pontossága a többi keresővel szemben, de ha mondjuk a Yahoo-t vagy a Bing-et álítod magyarra, és be is konfigurálod, akkor kicsivel pontatosabb keresési eredményeket kapsz mint a google testvértől.

De igy hogy a google-nek van több kiegészítője, google body, google streetmap meg persze a gmail meg a többi, így ésszerübb ezt használni.

De ezt csak azért irtam, mert sokan rámennek hogy http://www.bing.com/ és csak pislognak a találatokon, mivel alapon az angol találatok vannak bejelölve, és nem konfigurálták be helyesen! biggrin
Ebböl a tudatlanságból jönne a kevés látogató!

Én is Google párti vagyok, de az tény hogyha csak magyar találatokra vagyunk kiváncsi, akkor Bing áll az első helyen!


De még a Yahoo is jobban leszüri az angol szavakat a magyar találatoknál, így csak magyar tartalom van ott!


A google meg néha pontatlanságból bedob 1-2 angol oldalt is.

u.i: raffaellot ajánlom mindenkinek 1000x jobb mint a bolti és olcsobb is összerakni. biggrin A linkeket a képekről biztonság esetéből kitöröltem!
Csatolmányok: 8138758.png (151.6 Kb) · 3145437.png (110.1 Kb)
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 6 | 15:58
IMÁDOM a Raffaello-t!! biggrin cool biggrin Igaz még házilag nem ettem...
Amúgy jó hogy legalább vannak akik kenik vágják ezeket a dolgokat, így legalább én is, meg a többiek is új dolgokat tanulunk, tanultunk meg wink

Szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy KÖSZÖNJÜK! biggrin

Hozzáadva (29.06.2011, 15:58)
---------------------------------------------
Sehová sem engedi kitenni, bármelyik kódot használom a kettő közül. Mindig ezt írja ki:

Quote
Egy vagy több feltételes operátor nincs lezárva (<?if?>)

Pedig semmit sem variálok, hanem elvileg oda teszem be ahová kellene. Egyszer sikerült a beillesztés, de akkor meg (szintén) nem adta ki a google +1-et.
Mi a gond? sad :(
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 16:39
Amikor kiakarod irattatni két script rész van, egyik meghivja a js-t másikal a gombot tudod elhelyezni, de ez ott van az oldalon is.

Quote
Egy vagy több feltételes operátor nincs lezárva (<?if?>)


hiányzik egy
Quote
<?endif?>
tag, ez azt jelenti hogy törölhetted, a sablonból.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 23:04
Végre eljutottam odáig, hogy egy kicsit bővebben foglalkozzak ezzel a +1 dologgal. biggrin
Amit azonnal kiszúrtam, hogy a google apis alkalmazással függ össze, amiről Nekem nincs túl jó véleményem.
Számtalan js alkalmazás használja a google jquery-t, ami szintén onnan ered, továbbá a fordító is ezzel a motorral működik. Mindent egy lapra?
A google egy nagyon jó szolgáltatás, de a google-nek sincsenek olyan erős szerverei, amik ezt töménytelen adatforgalmat kellő biztonsággal és gyorsasággal ki tudná szolgálni.
Saját részemről ezért is cseréltem le a google fordítót, mert sokszor bizony nem akart betöltődni az oldalam fele, mert elakad a google apis letöltésénél.
Magáról a gooleról jó a véleményem, csak a scripjei nem nyerték el a tetszésemet.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 9 | 19:25
Ma újra megpróbáltam és végre sikerült beillesztenem az oldalamra a +1 et. biggrin

KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 10 | 12:44
Hali!

Lehetséges a g+ gombot egy képpel helyettesíteni??? smile
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Google +1 (Legújabb Google újdonság)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: