A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » több menüpont plusz blog modul, ugyanaz a tartalom ...
több menüpont plusz blog modul, ugyanaz a tartalom ...
vg
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 16:26
Azt hogyan lehet megoldani, hogy több új menüpontot is létrehozzak, ahol blogszerűen szeretnék bejegyzéseket berakni? Mert jelenleg ha ugyanúgy a blog modult rakom hozzá, egy másik menüponthoz, akkor mindenhol pont ugyanaz a tartalom jelenik meg , mint amit elsőben, amibe már raktam bejegyzéseket? Tehát pont ugyanazok a bejegyzések ...
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 2 | 21:10
vg, mit is akarsz elérni pontosan? Nem nagyon értem, mire akarsz kilyukadni, de tudok segíteni, ha több részletet adsz. A honlapod URL címét is ajánlott megadnod smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
vg
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 12:18
nem tudom hogyan mondjam máshogy, egy ilyen gyakorló oldalt nyitottam, ott a blog és blog2 be nézz be, hátha úgy érthető

az oldal: http://gyakorl.ucoz.hu/

arra gondolok amúgy, hogy az első lépéseknél elmagyarázzák, hogy a menüt úgy tudod szerkeszteni, úgy tudsz menüpontot hozzáadni hogy: menüpont hozzáadása, és akkor ott megadod a címét, és bemásolod a modul url-jét ...

Hozzáadva (04.12.2015, 11:18)
---------------------------------------------
Azt szeretném, hogy ha egy más témában szeretnék valamiről írni , és ott bejegyzéseket eszközölni akkor ne a katalógus modult használva kelljen, vagy képekét, a cikkekét vagy a GYIK-jét és más társait , hanem , blogként tudjam oda berakni amit akarok, mert most ha blog modult használom, akkor ugyanaz lesz a tartalom ott is szóról szóra ahol használom ...

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 4 | 19:34
vg, ehhez kategóriákat kell létrehoznod a Blog modulban, és azoknak URL címét bemásolni a menüpontokba.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
vg
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 20:29
Ok, kategóriákat hoztam létre gyorsan most.
És azoknak az url címe honnan másolható be?

Hozzáadva (04.12.2015, 19:29)
---------------------------------------------
kategóriákkal amúgy már próbálkoztam, de ugyanúgy a blogba szórta bele mindegyik hozzáadott hozzászólást, csak oda írta mellé hogy xy kategória

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 6 | 16:04
vg, várj. Fussunk neki még egyszer smile

Azt szeretnéd, hogy különböző témakörökben tudj blogcikkeket írni, igaz? Igaz. Ehhez neked pont a kategóriák kellenek smile A kategóriák URL címét a Blog főoldalán található A fejezet kategóriái blokkból másolhatod ki (ezt utólag törölheted a szerkesztővel), majd beillesztheted minden szükséges menüponthoz, külön-külön. Az természetes, hogy a modul főoldalán (/blog) megjelenik minden hozzáadott bejegyzés, viszont ez ellen nincs mit tenni, és nem is nagyon lenne értelme változtatni rajta. Ami lényeges, hogy a kategóriák oldalán (/blog/kategoria/1) csupán az adott kategóriához hozzáadott bejegyzések jelennek meg, a többi nem.

Egy alternatív megoldás a különböző modulok használata. A blog modullal megegyező modul a Honlap hírei, mely csak az URL címben (/news) tér el a blogtól. Viszont minimális HTML és CSS ismeretekkel bármelyik modult át lehet alakítani úgy, hogy a Blog modulhoz hasonlítson.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
vg
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 18:59
Oké kösz, már alakulgat valami, majd szólok ha, jutottam valamire és még tudnál segíteni, de kösz az eddigieket is! biggrin

"Viszont minimális HTML és CSS ismeretekkel bármelyik modult át lehet alakítani úgy, hogy a Blog modulhoz hasonlítson."

Na az ami egyáltalán nem ment nekem.
Minimálisan már nézegetem a neten, amit tanulni lehet róla, de még nem érem a minimális szintet.

Próbáltam az egész blog modul html részét átpakolni egy másik modulba, de az nem volt olyan jó ötlet ...
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 8 | 23:29
vg, abban igazad van, hogy nem volt jó ötlet smile Egyedül a Honlap hírei modul rendelkezik ugyanazon struktúrával, mint a Blog, a többinek más a felépítése smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
vg
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 23:42
"vg, abban igazad van, hogy nem volt jó ötlet smile Egyedül a Honlap hírei modul rendelkezik ugyanazon struktúrával, mint a Blog, a többinek más a felépítése"

De ha értesz hozzá, akkor gondolom azt is lehet érdemben alakítgatni, na mindegy, ahhoz még rendesen bele kéne merülnöm a dologba, viszont egyenlőre jó lesz így.

Ilyen menü-almenü dolog érdekelne még, hogy azt hogy lehet, de egyenlőre hagyjuk, majd teszek fel róla egy külön kérdést, vagy nem tudom, lehet hogy le van itt írva valahol, hogy hogy kell, csak nem találom ...
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 10 | 01:00
vg, csak fogd a kívánt menüelemet a pluszjeltől fogva és húzd a szülő elemre smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » több menüpont plusz blog modul, ugyanaz a tartalom ...
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: