A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » HOGYAN LÉPJÜNK BE A WEBOLDALRA ÉS A VEZÉRLŐPULTBA
HOGYAN LÉPJÜNK BE A WEBOLDALRA ÉS A VEZÉRLŐPULTBA
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 17:43
Első lépések az uCoz rendszerében.

Weboldalra történő bejelentkezés többféleképpen is megtörténhet.

Legfontosabb ezzel kapcsolatban, hogy 2 féle bejelentkezés használható:
  • uNet felhasználói

  • helyi felhasználói (Fizetős szolgáltatás!)



  • Bejelentkezés a Weboldalra:


    Ezt megteheted oldalt, vagy websablontól függően a bejelentkezési blokkban, a központi E-mail címeddel + jelszavaddal (amivel regisztráltál az uNet-be), hiszen ő rögtön admin rangot kap.

    Ezután már elég lesz csak az e-mail cim elötti rész a bejelentkezéshez, vagyis a Nicked + jelszó:


    Van egy másik lehetőség a bejelentkezéshez, ami a weboldal címe alatt van, vagy bárhol, ami ilyen felugró ablakot eredményez:

    Itt is ugyanúgy járunk el, mint az előző esetben.
    Csatolmányok: 0323421.jpg (32.4 Kb) · 1198935.jpg (31.7 Kb) · 3159467.jpeg (40.2 Kb)
    Locky
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 652
    Hírnév: 57

    Üzenet # 2 | 17:48
    Bejelentkezés a vezérlőpultba:


    Itt navigáljunk el a következő URL címre:

    http://sajatoldalam.ucoz.hu/admin

    Megteheted még a következő url-eken is:
    http://sajatoldalam.ucoz.hu/admin2
    http://sajatoldalam.ucoz.hu/panel

    Ezután megjelenik a bejelentkezés:



    Itt értelemszerűen töltsük ki az adatokat...

    A jelszó, az a jelszó, amivel az uNet-et is használod (bejelentkezés után)
    Csatolmányok: 6845253.jpg (26.4 Kb)
    BonFire
    Üzenetek: 102
    Hírnév: 9

    Üzenet # 3 | 15:33
    Hogy lépjünk be a uCoz honlapunkra és annak Vezérlőpultjába
    Útmutató kezdőknek, akik még csak most hozták létre első uCoz honlapjukat


    Néha félreértés támadhat, hogyan lépjünk be a honlapunkra. Amikor létrehozzuk az első honlapot uCozban, beállítunk két jelszót: egy uID jelszót, és egy Webtop jelszót. Az elsővel tudunk belépni a honlapra, a másodikkal a Vezérlőpultba.

    Belépés a honlapra


    A honlapra kell belépnünk, ha bejegyzéseket akarunk szerkeszteni, képeket hozzáadni vagy eltávolítani. Nézzük, hogy történik ez.

    Regisztráció után kapunk egy honlap nevet, ami így néz ki: sajat-honlap-neve.ucoz.hu (persze bármilyen domain nevet is csatolhatunk, pl. sajat-honlap-neve.com). Egy beléptető van a honlapon, amivel beléphetünk. Újabban ez egy uID beléptető űrlap.



    Az e-mail címünket és a uID jelszavunkat kell ebbe az űrlapba írni.

    Belépés a Vezérlőpultba


    Ha modulokat akarunk hozzáadni vagy eltávolítani, pl. Fórum, Blog, E-mail űrlapok stb., a Vezérlőpultba kell lépnünk. Ha a honlapunk kinézetét akarjuk alakítani, belenyúlni a sablon beállításaiba, akkor is a Vezérlőpultba kell lépnünk.

    A Vezérlőpultba való lépéshez menjünk az oldalunk /admin taggel kiegészített címére, pl. sajat-honlap-neve.ucoz.hu/admin, majd az ott lévő beléptetőbe a Webtop jelszavunkat adjuk meg, amelyet a regisztrációkor állítottunk be



    Ez a vázlatos rajz szemlélteti a fent leírt beléptetési rendszert.



    luciusferi007
    Üzenetek: 3
    Hírnév: 0

    Üzenet # 4 | 02:27
    A regisztrációkor a gyors regisztrációt választottam, és a Facebook profilommal regisztráltam, így nem kellett uid jelszót beállítani. Így mivel nincs uid jelszavam nem tudok belépni a vezérlőpultba. Hogyan tudok most uid jelszót létrehozni?
    bigblog
    Üzenetek: 1665
    Hírnév: 47

    Üzenet # 5 | 13:53
    luciusferi007, üdvözlünk smile Kérj jelszó-emlékeztetőt a http://guid.uid.me/remind/ címen wink Fontos, hogy itt a Facebook-ra történő belépéshez használt e-mail címet kell beírnod smile
    Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

    uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
    luciusferi007
    Üzenetek: 3
    Hírnév: 0

    Üzenet # 6 | 16:17
    Bigblog! Köszönöm a segítséged, időközben valahogy sikerült megoldanom a problémát. Azonban a nap folyamán vagy 6 órát szenvedtem a rendszerrel, egyszerűen nem bírom megérteni a működési elvet. A legalapabb szerkesztési műveleteket sem bírom megtenni, képet feltenni stb
    Jelenleg ott tartok, hogy egyszerűen más rendszert nézek, ezt pedig elfelejtem.
    bigblog
    Üzenetek: 1665
    Hírnév: 47

    Üzenet # 7 | 18:49
    luciusferi007, nem kell egy ennyi miatt kétségbe esni smile
    Idézet luciusferi007 ()
    A legalapabb szerkesztési műveleteket sem bírom megtenni

    Megkérhetlek, hogy ezt részletezd egy picit? smile

    Idézet luciusferi007 ()
    képet feltenni

    Hova szeretnéd feltenni a képet? Ha egy külön fotóalbumot szeretnél létrehozni, aktiváld a Fotóalbumok nevű modult a Vezérlőpult » jobb oldali modul-listában » Inaktív » Fotóalbumok » Modul aktiválása útvonalat követve.

    Mi megpróbálunk megtenni mindent annak érdekében, hogy felhasználóink kényelmesen és a lehető legegyszerűbben hozzák létre weboldalukat. Hamarosan bemutatunk egy vadonatúj vezérlőpultot, mely sokkal jobban és egyszerűbben kezelhető lesz, mint a jelenlegi.

    Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

    uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
    luciusferi007
    Üzenetek: 3
    Hírnév: 0

    Üzenet # 8 | 15:23
    Hello Bigblog!

    Igazából én egy egyszerű sales oldalt szeretnék bloggal kombinálva, tehát semmi extra.
    Kicserélném a fejléc képet, a főoldal szöveget átírnám, ide képet tennék, a menüt lap aljára stb.
    Teljesen alul maradtam a feladattal szemben. Igazából nekem az gáz, ha ezekhez a HTML kódok mélyén kellene matatnom, mert nem értek a témához, és nincs is rá kapacitásom.
    Tetszenek a rendszerben rejlő"elvi lehetőségek" , de egyenlőre úgy látom, hogy ez a rendszer nem az én rendszerem.
    Még egy nekifutást megér nekem, de ennél többet nem, mert az energiáimat a tartalomnak szánom.
    Köszönöm
    bigblog
    Üzenetek: 1665
    Hírnév: 47

    Üzenet # 9 | 16:24
    luciusferi007, szóval egy üzleti weboldalt szeretnél létrehozni? Hamarosan egy új projektet mutatunk be, amelynek segítségével pofonegyszerű a weboldal kezelése:



    Jelenleg csak orosz nyelven érhető el, de hamarosan Magyar nyelven is elérhetővé válik wink

    Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

    uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
    Christi
    Üzenetek: 3
    Hírnév: 0

    Üzenet # 10 | 17:07
    Sziasztok!

    Egy jó ideje nem változtattam a honlapomom, így elfelejtettem, hogy hogyan kell adminként belépnem rá.
    Pl. ha a sablonokat szeretném megnézni, ez jön:

    [i]A honlap stílusának a változtatásához kérjük használd a "Szerkesztés"-t. A szerkesztésbe való belépéshez lépj be a honlapra Admin-ként és az Admin-csíkon válaszd a "Szerkesztés" pontot.

    És mi az az admin-csík? Ha belépek a honlapra, ott van egy csík, de azon nincs szerkesztés.
    Illetve az engem is érdekelne, hogy képet hogyan tudok elhelyezni, ha nem fotóalbumba szeretném tenni, hanem pl. háttérként.
    bigblog
    Üzenetek: 1665
    Hírnév: 47

    Üzenet # 11 | 22:26
    Christi, sablonok szerkesztéséhez lépj be a vezérlőpultba, majd válaszd a Külalak szerkesztése hivatkozást. Ahhoz, hogy a második kérdésedet is megválaszoljam, tudnom kell az oldalad URL címét smile
    Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

    uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
    Fend_P
    Üzenetek: 2
    Hírnév: 0

    Üzenet # 12 | 09:21
    Sajnos ez az ALAPFUNKCIÓ (a uID és a webtop jelszó MEGVÁLTOZTATÁSA) NINCS BEÉPÍTVE a rendszerbe, akkor ez a rerndszer ABSZOLÚT SEBEZHETŐ vagyis SEMMIT NEM ÉR, sajnos!! Csak egy marad: a kilépés de gyorsan, mert ez így sz*rt sem ér!!!!!!!
    bigblog
    Üzenetek: 1665
    Hírnév: 47

    Üzenet # 13 | 10:24
    Fend_P, miért lenne sebezhető? Rendszerünk fokozott biztonsági rendszerrel rendelkezik, a jelszavakat pedig a uid.me oldalon lehet szerkeszteni.
    Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

    uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
    uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » HOGYAN LÉPJÜNK BE A WEBOLDALRA ÉS A VEZÉRLŐPULTBA
    • Oldal 1 / 1
    • 1
    Keresés: