A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » Általános információk » A uCoz rendszer frissítései és hirdetései » Vízjel - teljesen testreszabható (6. frissítés - 2014)
Vízjel - teljesen testreszabható
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 1 | 20:15
A frissítés az összes szerveren elérhető!




Be kell vallanunk, hogy a uCoz felhasználói már nagyon várhatták ezt a frissítést, és számtalanszor javasolták is. Ma örömmel szeretnénk bejelenteni, hogy a frissítés megérkezett, mindenki használhatja! Lehetőség nyílt különböző stílust kölcsönözni a Vízjel (Watermark) számára, de képet is használhatunk vízjelként.

Kezdjük a legfontosabbal: lehetőségünk nyílt arra, hogy képet használjunk vízjelként, de sajnos csak a Prémium felhasználók számára. Hogy miért? A válasz igenis egyértelmű: ez az opció nagyon megterhelheti a szervereket, ezért az ingyenes fiókok számára az opció nem érhető el. De szintén jó hírrel érkezünk az ingyenes fiókot használó felhasználóknak is - ezentúl testreszabható a vízjel szövegének színe, mérete, és a betűtípusa!


Nézzünk pár képet a Vezérlőpultból:





Most nézzünk pár "vízjeles" képet:





Vízjel GYIK


Kérdés: Mely képeknél lesz alkalmazva a vízjel?
Válasz: Minden olyan képnél, mely a fájlkezelőn, vagy a modulokon keresztül lett feltöltve a tárhelyre.

Kérdés: Elég ha csak egyszer fizetek elő egy csomagra, majd használhatom a végtelenségig a kép-vízjelet?
Válasz: Nem, nem elégséges. A kép-vízjel opció addig lesz elérhető, amíg előfizettél a uCoz reklám-banner eltüntetésére. Ha az előfizetés lejár, a vízjel visszatér az alapértelmezett beállításokra.

Kérdés: Feltölthetek más betűtípusokat is, melyeket a vízjelhez alkalmazhatok?
Válasz: Nem. Ezeknek ellenére használhatsz bármilyen pixel- vagy vektorgrafikai alkalmazásokat az egyéni betűtípussal és átlátszó háttérrel, majd felhasználhatod Kép-vízjelként (előfizetés után).

Kérdés: Mi történik, ha törlöm a Kép-vízjelnek használt képet?
Válasz: Ha a rendszer nem találja meg a képet, akkor a beállítások visszatérnek az alapértelmezett értékekre.

Kérdés: Testreszabtam a vízjel szövegének betűtípusát, a betű színét és méretét, de ezek nem lettek alkalmazva a feltöltött képeken. Hol hibázhattam?
Válasz: Lehetséges, hogy a kép túl kicsi, és a szöveg nem férne ki a képen, ezért a vízjel nem lesz alkalmazva a képen. A már a módosítások elvégzése előtt feltöltött képeken a módosítások nem alkalmazkodnak.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 2 | 20:17
Kérdés: Milyen opciók érhetőek el a prémium, illetve ingyenes felhasználóknak?
Válasz: A következő táblázat tartalmazza az összes szolgáltatást a két felhasználó típusnak:


Opció
Ingyenes csomag
Fizetett csomag
Régi vízjel (alap)
Testreszabható betűtípus
Testreszabható betűméret
Testreszabható betűszín
Szöveg körvonala
Szöveg körvonalának színe
Vízjel helyének meghatározása a képen
Vízjel átlátszósága
Tömörítés minőségének meghatározása kép használatának esetén
Kép-vízjel


Szívesen várunk minden véleményt, ötletet és sikeres munkák linkjét az új vízjellel!
Csatolmányok: 5593713.png (0.8 Kb)

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 3 | 12:03
Sziasztok! Most töltöttem fel képet a fájlkezelőbe és használnám a vízjelet, mint máskor, de nem működik. A modul beállításnál sem találom az alap vízjelemet. Most már csak előfizetők használhatják? Más: ha feltöltök egy bejegyzéshez képet, a kép tulajdonságainál a buborék szöveg, hol jelenik meg? Mert sehol sem találom, ha beleírok valamit. Köszi a segítséget.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 4 | 13:48
EniG, a kép-vízjel mindig is a prémium felhasználók számára állt rendelkezésre.

Idézet EniG ()
ha feltöltök egy bejegyzéshez képet, a kép tulajdonságainál a buborék szöveg, hol jelenik meg? Mert sehol sem találom, ha beleírok valamit

Mire is gondolsz pontosan? smile

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 5 | 14:03
Akkor én egy kitüntetett felhasználó lehettem, mert eddig használtam. smile Mondom be is állítottam a modulban. És ki is van pipálva, hogy "vízjel alkalmazása a képekhez". Amúgy, ha eddig nem lett volna, akkor nem jövök megkérdezni. :P A buborékot csatoltam. Ha oda beírok valamit, nem tudom hol jelenik meg.
Csatolmányok: 0398327.jpg (41.1 Kb)
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 6 | 15:42
EniG, az "alt" attribútumot tölti ki, ami arra szolgál, hogy egy adott szöveg jelenjen meg, amennyiben a kép nem töltődik be: http://take.ms/CFF3h . Ez ugyanakkor fontos a keresőoptimalizálásban.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 7 | 14:02
EniG, ez attól függ, hogy milyenfajta képleírásra is gondolsz pontosan smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 8 | 14:14
Szia! Olyanra mondjuk, ha egy bejegyzéshez berakok egy képet a fájlkezelőből, olyan lenne, mint egy polaroid kép, a fehér részére meg lehetne a képleírás. Nem tudom, hogy lehet-e érteni, amit mondok, meg lehet, hogy ezt láttam már, csak elfelejtettem, hogy kell megcsinálni. Pontosabban ilyenre gondoltam, csak egy példa: http://legalisdrog.com/naplo/rohadt-jo-adidas-supernova-glide-7-boost/

Azt tudod, hogy firefoxból nem tudok belépni, se a fórumba, se a weboldalam adminjába? Vagy nálam van a hiba? Most chrome-ból vagyok.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 9 | 16:17
EniG, ezt csak egyéni kóddal lehet megvalósítani.

Idézet EniG ()
Azt tudod, hogy firefoxból nem tudok belépni, se a fórumba, se a weboldalam adminjába? Vagy nálam van a hiba? Most chrome-ból vagyok.

Tudomásunkra lett már hozva a Firefox 32-ben megjelenő probléma. Ajánlott a 43.0b1 verzióra való frissítés.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 10 | 16:20
Hát jó. Csak gondoltam, ha lehet keretet a képnek, miegymást, akkor ezt is lehet. Köszi.
uCoz közösség » Általános információk » A uCoz rendszer frissítései és hirdetései » Vízjel - teljesen testreszabható (6. frissítés - 2014)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: