A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » A honlap hírei & Blog » A modul külalakjának vezérlése (Segítség!!!)
A modul külalakjának vezérlése
cobra
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 13:20
Sziasztok.

Olyan problémám van ,hogy egyik percről a másikra nem tudok a modul külalakja vezérlésben semmit módositani.
Az oldal megy de itt semmit nem tudok nódositani.Légyszi ha van ötletetek segitsetek .

a sablon amit használok.˙( Stílus száma # 984).

Oldalam:http://warezka.ucoz.hu

Előre is köszönöm.

Hozzáadva (17.11.2011, 12:20)
---------------------------------------------
Sziasztok.
Újra én vagyok de megoldódott a probléma.

Azért köszi.

És minden elismerésem a munkátokért sok sok segitség található a fórumban biggrin

Legolexicon
Üzenetek: 17
Hírnév: 2

Üzenet # 17 | 10:58
Sziasztok!!! bye

A Blog modult átneveztem (Blog --> Valami valami Blog) és így nem mőködik...mi lehet a hiba??? huh

Weboldalam: http://legolexicon.ucoz.hu/

Előre is köszi!
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 18 | 13:35
Legolexicon, A linket is megváltoztattad, ami a blogra mutat. Ha rákattintok, akkor ezt a címet hozza be: http://legolexicon.ucoz.hu/legolexiconblog De az átnevezéstől függetlenül a blog címe az ez: http://legolexicon.ucoz.hu/blog . Szóval a linket kell módosítanod. Azt ha jól tudom itt teheted meg: Saját menü --> Honlap Stílus --> Menü szerkesztő. Ott lesz a blogod, ahol rá kell kattintani a mellette lévő ceruzára, majd a felugró ablakban átírni az URL címet /blog -ra
Az üzenetet szerkesztette 1world - Hétfő, 2012.01.16, 13:39
Legolexicon
Üzenetek: 17
Hírnév: 2

Üzenet # 19 | 20:02
Köszi!
De a linket nem lehet valahogy megváltoztatni??? Mert én így szeretném: /legolexiconblog :-)
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 20 | 20:20
Legolexicon, ott csak azt lehet beállítani, hogy a menüben milyen felirat legyen és ahhoz milyen link tartozzon. A blog elérési címét szerintem nem lehet megváltoztatni.
Legolexicon
Üzenetek: 17
Hírnév: 2

Üzenet # 21 | 20:31
Köszi a gyors választ!!! :-)
tappancsmama
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 21:14
Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy ide írom a kérdésemet, de nem találtam a fórum böngészése közben a kérdésemre a választ.
Szóval. Csináltam egy blogot és bejelöltem a vezérlőpultban, hogy csak a bejelentkezett felhasználók láthassák a bejegyzéseket.A kérdésem az lenne, hogy azt meg lehet e csinálni valahogyan, hogy ha a vendég rámegy a blog menübe, akkor ne azt lássa csak, hogy be kell jelentkeznie, hanem a bejegyzések rövid leírása az látható legyen mindenki számára, viszont ha tovább szeretné olvasni a bejegyzést akkor ahhoz már be kelljen jelentkeznie?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Móni
aprotappancs.ucoz.com
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 23 | 21:39
tappancsmama, kitaláltam egy megoldást! biggrin

1. lépés:

Admin menü --> Admin bar --> Külalak vezérlése(sablonok) --> Blog --> Az anyag és hozzászólásainak oldala.

2. lépés:

Itt keresd meg a HTML kódokban a következő részt:

Code
<tr><td class="eMessage">$MESSAGE$ <?if($ATTACHMENTS$)?><div style="text-align:left;" class="eAttach"><!--<s3172>-->Csatolmányok<!--</s>-->: $ATTACHMENTS$</div><?endif?></td></tr>


3. lépés:

Itt kezdődik a munka nehezebb része...
A sor legelejére tedd be ezt a kódot: <?if($USER_LOGGED_IN$)?>. Akkor így fog kinézni a kód:

Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?><tr><td class="eMessage">$MESSAGE$ <?if($ATTACHMENTS$)?><div style="text-align:left;" class="eAttach"><!--<s3172>-->Csatolmányok<!--</s>-->: $ATTACHMENTS$</div><?endif?></td></tr>


4. lépés:

Most a $MESSAGE$ kód után másold be a következőt: <?else?>.

Ezután így kellene, hogy kinézzen a kód:

Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?><tr><td class="eMessage">$MESSAGE$<?else?><?if($ATTACHMENTS$)?><div style="text-align:left;" class="eAttach"><!--<s3172>-->Csatolmányok<!--</s>-->: $ATTACHMENTS$</div><?endif?></td></tr>


5. lépés:

Az <?else?> után jön az a tartalom, ami akkor jelenik meg, mikor vendég látogatja az oldalat. Ez lehet pl.: Az oldalat csak regisztrált felhasználók látogathatják!

6. lépés:

Mikor beírtad a kívánt szöveget, a következő kódot illeszd be utána: <?endif?>

Mikor kész, a végeredmény ez kell legyen:

Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?><tr><td class="eMessage">$MESSAGE$<?else?>Az oldalat csak regisztrált felhasználók látogathatják!<?endif?> <?if($ATTACHMENTS$)?><div style="text-align:left;" class="eAttach"><!--<s3172>-->Csatolmányok<!--</s>-->: $ATTACHMENTS$</div><?endif?></td></tr>


7. lépés:

A munkának vége! smile
Az üzenetet szerkesztette KovJonas - Péntek, 2012.08.24, 21:41
tappancsmama
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 22:11
Kedves Kovjonas!

Nagyon aranyos vagy, hogy ennyit fáradtál miattam, csak ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy én igazából nem azt a szöveget szeretném megváltoztatni, amit az ucoz alapból kiír, hogy be kell jelentkezni, ahhoz, hogy az adott oldalt megnézhesd, hanem amikor pl rámentem a Te oldaladon a blog menü pontra akkor ott szépen megvannak a blogbejegyzéseidnek az eleje, ám ha a tovább gombra kattintok,akkor látom az egész bejegyzésedet.Na én meg azt szeretném, hogy az eleje ugyan úgy látszódjon nekem is, mint Neked mindenki számára, csak ha a tovább gombra kattint, hogy az egész szöveget lássa, akkor jöjjön az az ablak, hogy be kell jelentkezni, hogyha tovább szeretné olvasni a bejegyzést.Én úgy vettem ki a leírásodból, hogy ez nem teljesen erre az elképzelésemre szolgál, de ha az nem megoldható, amit szeretnék, akkor ez is tökéletesen jó lesz és nagyon szépen köszönöm.De azért ha tudnátok az eredeti ötletem kivitelezésében segíteni hálás lennék.

Köszi. Móni
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 25 | 22:19
tappancsmama, az oldalamon is mindjárt elkészítem és így majd meglátod, hogy mit magyaráztam! smile

Hozzáadva (24.08.2012, 21:14)
---------------------------------------------
Na, megnézheted: http://kovjonas.ucoz.hu/blog biggrin

Hozzáadva (24.08.2012, 21:19)
---------------------------------------------
tappancsmama, erre gondoltál?

tappancsmama
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 26 | 22:26
Kedves Kovjonas!

Igen, erre! biggrin Ezt tudom azzal a kóddal megcsinálni?
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 27 | 22:28
tappancsmama, igen!

Csak kövesd az első hozzászólásom utasításait: http://forum.ucoz.hu/forum/13-76-8211-16-1345837148

Jó munkát!
biggrin smile
tappancsmama
Üzenetek: 9
Hírnév: 0

Üzenet # 28 | 22:35
Kovjonas, köszönöm szépen. smile Örök hálám Neked.Ha valamit útközben elrontok, majd jelentkezem. Az oldaladat meg lementem, mert nagyon tetszetős. biggrin
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 29 | 08:29
tappancsmama, szívesen máskor is! Köszönöm! smile
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 30 | 05:41
Sziasztok!
Egy érdekes óhajom lenne:
Azt szeretném elérni, hogy a felhasználók csak a saját hozzászólásaikat és az ahhoz érkezett válaszokat láthassák (bővebben: te írsz egy hozzászólást, amire csak a jogosult személyek tudnak válaszolni + Te).
Erre nincs lehetőség, lásd:
Blog - Anyag és hozzászólásainak oldala - $COM_BODY$
Ez a kód hivatott megjeleníteni a bejegyzés hozzászólásait (igazán rakhattak volna ide is egy hozzászólások kinézetének szerkesztése dolgot (is), mint ahogy a fórumon is van, csak "bejegyzések kinézete" néven fut; kereslet tuti lenne rá). happy
Nekem lényegében arra lenne szükségem, hogy a $Com_Body$-t szétdaraboljam teljes mértékben. Ez normál esetben szép meg jó is lenne (mint ahogy a modpanellel is tettem/teszem), de itt olyan (nélkülözhetetlen) kódok vannak, melyeket nem ír ki a böngésző.
Például:
<span class="myWinError">*</span> - honnét tudja?! Válasz: kód. sad

Valami megoldás, hogy a tervemet hogy tudom megvalósítani? Ötlet? Segítség? Isteni sugallat? Valami? lol

U.i.: Alternatív megoldás már kidolgozva és működik is tökéletesen, de én így (fentebb leírtak alapján) tervezem a kérdéses dolgot megalkotni. angel

Üdv,
- R
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » A honlap hírei & Blog » A modul külalakjának vezérlése (Segítség!!!)
Keresés: