Üzenet # 1 | 19:28
Akiknek aktiválva van ez a modul, bizonyára találkoztak már a "Modul beállítása" lapon a következő beállításokkal:

Hogy miért is csak ezt a kettőt emeltem ki, azt elmagyarázom.

Van egy oldalam, ahol csak képfeltöltés van. Mivel a tárhely véges, így szerettem volna, ha a képek mérete (Kilobite) le van korlátozva.
Amikor beállítottam a fent látható két értéket (most már nulla a pixel méret, akkor még nem ennyi volt), nem vette figyelembe egyik beállítást sem!
Az Én beállításaim szerint a pixel mérte korlátozása 1280x1280, a fájlméret pedig 250 KB volt.
Utóbbi érdekelt volna igazán, de egy "rendszerhiba" miatt a beállítástól függetlenül simán fel lehetett tölteni akármekkora méretű képet.
Hogy rátérjek végre a lényegre.

A két beállítás csak a következő módokon működik helyesen:


  • képméret figyelése (pixel)
    Ebben az esetben a beállításnál a képméretet meg kell adni méret*méret, a fájlméretet pedig nullára kell állítani.
  • fájlméret figyelése (Kilobite)
    ha ezt szeretnéd a rendszerrel figyeltetni, akkor a képméretet töröld ki mindkét dobozból és add meg a fájlméretet (lásd a fenti képet)

Utóbbi esetben, ha kitörlöd a képméretet, mentés után a rendszer automatikusan adja meg a 0x0 méretet.

Remélem azok akik ilyen gonddal küzdöttek, többé nem lesz akadály a méretek korlátozása. smile

Csatolmányok: 9743253.png (7.9 Kb)