A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » Képek feltöltése
Képek feltöltése
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 17:18
Képek feltöltése az oldalra.
Ha ilyen kérdésben szeretnél választ kapni, itt kérdezd meg.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 46 | 18:32
Szia Imi.
Nem gondolod, hogy a kategóriáknál is lehet gubanc? Ott kell lényegében beállítani a hozzáférési jogot!
Admin felület, Fotóalbumok >> Kategóriák vezérlése
Itt létrehozol kategóriát (ha még nincs), majd a kategória sorában jobb oldalon kattints a kis kulcs ikonra!
A többi adja magát... wink
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 47 | 20:41
Az meg milyen, hogy csak az adminisztrátor és a moderátor csoportok tudnak mindenhová képet feltenni? A többi csoport pedig csak egy kategóriába tudnak (karikatúrák). Az meg a másik, hogy igen. Mindent megnéztem. Elérhető, szabad a feltöltés és megtekintés. És mégsem lehet feltölteni sehová máshová.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 48 | 22:21
Raidon, magában a kategóriában is megnézted? Biiiiiiiztos? smile
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 49 | 12:45
Tuti biztos, mert mindennel ezt csinálja. Kivéve ahogy írtam már a karikatúrákhoz lehet csak feltölteni képeket. És biztos ami biztos, megnéztem és ma is ugyanaz a helyzet. Miért van ez? :S
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 50 | 13:17
Raidon, erre gondolsz?

Ha egy hasonló képet már az elején megadsz, akkor nem kellene már a sokadik posztot írni ugyanarra a kérdésre.
Ajánlom figyelmedbe a EZT a szöveget. Olvasd el még egyszer figyelmesen!
Ráadásul még csak az elején vagyunk, hogy a megoldás a kezedben lenne... sad
Személyes véleményem, hogy Te nem adtál jogot a kategóriához, így csak felsorolásra kerülnek a lehetőségek, de nem lehet hozzáférni.
A Fotóalbumoknál a kategóriák résznél kattints a kategória sorában jobb oldalt a kis szerelőkulcs ikonra. Egy ilyen képet kell látnod:

Mint láthatod, itt is lehet jogokat adni és elvenni egy adott kategóriában...
Csatolmányok: 4454992.png (12.5 Kb) · 6812959.png (18.0 Kb)
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 51 | 13:49
Éppen ez az. Már régóta vagyok a ucoz-nál, és ez alap dolog, hogy tudni KELL! Mert amint nálam látod, minden így van, ahogy most te képekben kitetted. Elérhető a csoportban ((jelen esetben a barátok). Mégsem engedi, hogy képet tehessenek fel. De ezzel így van mindegyik csoport. Kivéve az adminisztrációs és a moderátoros. Azok amiknek megy/menne. Érted már raziel70?

Szóval az a kérdés, hogy miért nem engedi a többi csoportnak?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 52 | 13:53
Ok, megvan a hiba oka!
Menj be a Modul beállításaiba és ott majd látsz egy ilyet:

Itt van a hiba, ezért nem engedi másnak a hozzáférést!
Csatolmányok: 9004420.png (16.9 Kb)
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 53 | 15:00
Ja! Értem. Én azt hittem, hogy csak a sima felhasználó csoportokra vonatkozik. De akkor ezek szerint nem...
Huhh! Köszike! smile cool

biokem
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 54 | 15:59
Sziasztok.Nekem lenne egy olyan problémán hogy több képet feltöltöttem több kategóriába.De a kategóriák nem jelenek meg és ha rákattintunk a Fotóalbumok menüre akkor ott az összes kategóriájának a képe megjelenik.A hiba jelenséget itt meg is nézhetitek.:http://biokemia.ucoz.hu/photo
(most csak pár próba képet raktam fel A1 és A2 kategóriába)
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 55 | 16:24
Kedves biokem!

A Fotóalbumok modul főoldala az új fotókat jeleníti meg, nem az összeset. (tapasztalatom szerint az utolsó 6 feltöltött képet)
A kategóriákat és hivatkozásukat így tudod elhelyezni:

- Raksz egy blokkot oldalra
Admin bar -> Szerkesztő -> Szerkesztő mód bekapcsolása
Admin bar -> Szerkesztő -> Blokk hozzáadása
Ezt a blokkot elhelyezed valahol, majd a kis fogaskerékre kattintasz. -> Blogs, News -> Kategóriák

VAGY

- Módosítod a fotóalbumok sablonját.
ELŐTTE KÉSZÍTS A SABLONOKRÓL BIZTONSÁGI MENTÉST!!!
Menj a vezérlőpultba (honlapodcíme.ucoz.hu/admin), Honlap stílus -> Külalak vezérlése (sablonok)
Itt keresd meg a Fotóalbumok modul főoldalát. Itt helyezd el valahová a $CATEGORIES$ kódot, a honlapodon e helyett a kategóriák fognak megjelenni.
TIPP:
A vizuális HTML szerkesztőben a középső részt (ami nem a fejléc, lábléc és containerek/oldalsávok) másold ki valahová, pl. word-be, a uCoz oldalszerkesztőbe vagy egyszerűen csak maradjon ott a vágólapodon.. A középső részbe írd be, hogy $CATEGORIES$. Alá másold vissza a fotóalbumok tartalmát.
Ez így fog kinézni: http://usims.ucoz.hu/photo
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 56 | 16:33
biokem, Erre az is megoldás, ha létrehozol egy sima oldalt, ahol felsorolod a kategóriákat, és linket adsz hozzájuk, ami elvezet a megfelelő kategóriához. Az A1 és A2 kategóriánál ezek a linkek: A1 (http://biokemia.ucoz.hu/photo/a1/1), A2 (http://biokemia.ucoz.hu/photo/a2/2) Ilyen van ezen az oldalon is: http://imageupload.ucoz.com/ Itt a megfelelő képre kattintva az ahhoz tartozó kategóriához jutsz el.
Az üzenetet szerkesztette 1world - Vasárnap, 2012.01.15, 16:34
biokem
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 57 | 17:21
Nagyon köszönöm szépen mindkettőtöknek hogy segítettetek így már jó is lett. biggrin
matyik
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 58 | 16:12
Sziasztok!
Nem találtam megfelelőbb témát a kérdésemnek. Szeretnék egy két nyelvű oldalt létrehozni. Van rá mód, hogy a fotóalbum modul tartalmát 2 helyen jelenítsem meg? Hogy ne kelljen a képeket 2x feltölteni. Csináltam két menüt, de ha egy menüpontra rárakom a fotóalbum url-jét, a magyar menüben jelenik meg... és nem ott kéne.
Pubi
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 59 | 12:55
Sziasztok!
Végigböngésztem, de nem találtam, ezért itt megkérdezem.
Milyen formátumú képeket engedélyez feltölteni a fotóalbumba?
Továbbá, nekem JPG formátumú képeim vannak, s azt hogy/mivel tudnám a megfelelő formátumura átalakítani?
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 60 | 17:00
Pubi, gif, jpg, png képek biztosan engedélyezettek. Más képformátumot nem is szoktunk nagyon használni.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » Képek feltöltése
Keresés: