A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Cikkek katalógusa
Cikkek katalógusa
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 1 | 21:13
A cikkek katalógusában miért nem hivatkoztathatóak operátorok? PL. $REGISTER_LINK$
Ezt meg lehetne oldani valahogyan? Ha igen, hogyan?
georgio
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 08:45
Köszöntök minden fórumozót!

Előz bejegyzésem óta módosítottam néhány részletet oldalamon, ezért újra kérdezek. Mint a HTML szerkesztésben járatlan, két kérdésben kérem véleményeteket, segítségeteket.

1. A Cikk-katalógus | Arhívum menü megnyitásakor, a "Fejezet kategóriái" a baloldali menüsor alá töltődnek be, ami nehézkessé teszi a böngészést. Megkérdezem, megoldható e az, hogy a "Honlapkatalógushoz hasonlóan, a Főldal tetejére töltse be a kategóriákat? Ha igen, hova és milyen kódot illesszek be?

2. Amíg honlapommal eddig eljutottam, -sok utánaolvasás mellett- többször bele kellett nyúlnom a HTML-be is. Lehet, hogy ennek a következménye, hogy találok egy halom üres kódot, mint pl.: <!-- </block13> --> ? Van olyan, hogy ez a kód egymás után akár 10-szer is ismétlődik egy oldalon, tartalom nélkül. Az ilyen felesleges kódok -kellő figyelem mellett- törölhetők?

Oldalam: http://georgium.ucoz.hu
Stíluslap: 797

Kérem szíves segítségeteket. Előre is köszönöm a segítőszándékot.

georgio
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 3 | 11:14
georgio,
1. A FEJEZET KATEGÓRIÁI blokk alatt lévő $informert$ ragd át a kívánt helyre
2. a <!-- -vel kezdődő elemek, megjegyzések, tehát csak a honlapszerkesztő munkáját könnyíti meg, nyugodtan törölheted

Hozzáadva (01.07.2012, 10:14)
---------------------------------------------

Quote (vmarci21)
honlapszerkesztő munkáját könnyíti meg,

azaz a te munkádat, hiszen tudod hogy ott van vége a block13-nak.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 4 | 00:32
Használd a Ctrl+F billentyűket a böngészőben a tartalom keresésére!

Ebben a leírásban:

• ELRENDEZÉS • RSS • TOP FÁJL • KÉPERNYŐKÉP
• KATALÓGUS BEJEGYZÉS • MÁSODIK KATALÓGUS • KARAKTEREK SZÁMA • ÜZENET KÜLALAKJA
• ELŐMODERÁCIÓ • KERESÉS • SZŰRŐK • ÉRTÉKELÉS

ELRENDEZÉS


Azt akarom,hogy az anyagok nézettség szerint legyenek felsorolva egy kategóriában, egy másikban pedig ABC-rendben. Ez lehetséges?

Minden csoportosításnak külön URL-je van. Először is tiltani kell az Ajax-ot az Általános beállításokban, aztán a kategóriába lépve a rendezési linkre kattintani, erre a címsorban megkapjuk a szükséges linket. A linked magadnak kell megcsinálnod manuálisan, pl. nem használhatod a $CATEGORIES$ kódot, viszont létrehozhatod kézzel, és a szükséges elrendezési módot berakod a szükséges kategóriákba. Azonban ebben az esetben nem fogod tudni megjeleníteni a kategóriákban lévő bejegyzések számát.

Engedélyeztem a bejegyzések elrendezését a Cikkek katalógusában. De amikor a katalógus oldalán vagyok, ott nincs rendezési lehetőség. Mi okozza ezt?

Lehet, hogy a csoportban vagy. A bejegyzések rendezése kizárólag a kategóriákban lehetséges.

A felhasználó rendezésében van egy olyan lehetőség, hogy kiválasszuk egy cikk számsorozatát a listából, de csak 1-től 30-ig. És ha az utolsó 31-ik, 32-ik- 40-ik cikket akarom megjelentetni, mit tegyek?

Ne feledd, hogy a KETTŐ mindig megelőzi a HÁRMAT, és annyi KETTEST raksz ki, amennyit csak akarsz, pl. 2, 3, 4, 4, 4, 5, 6, 6, 7.

RSS


Amikor az RSS importálást használom, csak a főcím és a cikk rövid leírása kerül lemásolásra, és nem az egész cikk. Lehetséges importálni az egész cikket, pl, automatizálni a cikk létrehozását valaki más anyagának felhasználásával?

Bármilyen honlap bármilyen oldalát megjelenítheted a távoli kód importálásával. De nem automatizálhatod az oldal tartalomfeltöltésének folyamatát azzal, hogy más oldalak cikkeit töltöd fel. Ez technikai és etikai okokból sem lehetséges.

TOP FÁJL


Hogy készíthetem el a legtöbbször letöltött fájlok listáját?

A top bejegyzésekhez van link a Sablonok szerkesztőjében – $TOP_NEW_URL$ stb. Ezeket használd.

A katalógusom 107 fájlt tartalmaz, a legtöbbet letöltött és kommentált listám viszont csak ötvenet. Miért?

Mert ez a plafon. Ezt a korlátozást a modul beállításai tartalmazzák.

KÉPERNYŐKÉP


Lehetséges ellenőrizni a fájllal együtt feltöltött képernyőkép méretét? Ha a korábbi nagyobb, mint például 400×400, a rendszer vagy nem engedi feltölteni, vagy átméretezi kisebbre.

Itt „vastagság” korlát van. Ha nem elég, próbáld meg csökkenteni a hosszirányú dimenziókat egy szkripttel.

Hogyan lehet link helyett képernyőképet megjeleníteni a feltöltött fájllal szemben?

Cseréld a linket egy képre a sablon beállításaiban.

KATALÓGUS BEJEGYZÉS


Lehet olyat, hogy egy film egyszerre két katalógusban szerepel, egyikben „műfaj” a másikban „ABC-rend” szerint?

Nem.

MÁSODIK KATALÓGUS


Létre lehet hozni még egy cikkek katalógusát?

Igen. Az oldalmenüben szereplő linkeket ne katalógusként, hanem alcsoportként szerepeltesd. Ebben az esetben az katalógusban szereplő alcsoport egy újabb katalógus lesz. Emellett új Linkek katalógusát csinálhatsz a Fájlok katalógusából, Hirdetőtáblából, vagy bármiből. A modulok elnevezése relatív, így arra használod fel őket, amire akarod.


BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 5 | 00:33
KARAKTEREK SZÁMA


Egy cikk rövid leírásában lehetséges növelni a megengedett karakterek számát?

Létrehozhatsz egy html-oldalt, feltöltheted a szükséges információkkal, majd hozzáadod a Fájlkezelőhöz, és egy rövid leírásban iframe tag-gel megjeleníted:

Code
<IFRAME SRC=”html-page” HEIGHT= WIDTH= SCROLLING= FRAMEBORDER=></IFRAME>


Ezen a módon több információt is megjeleníthetsz rövid leírásokban.

ÜZENET KÜLALAKJA


Hogy kell eltávolítani a „Hozzáadta:” feliratot?

Az üzenet sablonjának szerkesztésével. De előtte engedélyezned kell ezt az opciót a modul beállításaiban.

ELŐMODERÁCIÓ


Miután a felhasználó bejegyzést hozott létre, egy „a link nem aktív” ablak jelenik meg. Az adminisztrátor engedélyezte azt az opciót, hogy a bejegyzés csak a moderátor jóváhagyása után jelenhet meg. De a moderátor nem tudja aktiválni. Segítsetek!

Ha a moderátor (akinek ugyanazok a jogai vannak, mint egy adminisztrátornak) nem tudjak aktiválni a linkeket, akkor nincs rá felhatalmazása. Fordulj egy másik adminisztrátorhoz.

Egy felhasználó által létrehozott cikk a Vezérlőpult előmoderációs oldalára kerül. Lehetséges a cikkeket közvetlenül az oldalon moderálni?

Sem a CMS, sem a fizetős szolgáltatás nem teszi lehetővé az adatok közvetlenül az oldalról történő menedzselését. Mindennek szigorú határvonala van – az oldal a felhasználóké, a Vezérlőpult – az adminisztrátoré. Csak a gyakran frissülő modul adatait lehetséges az oldalról közvetlenül szerkeszteni.

KERESÉS


Észrevettem, hogy vannak bejegyzések, amelyekre leírás szerint nem, csak név szerint lehet keresni. Kijavítható ez?

Igen, ha majd több mint 1000 bejegyzés lesz egy katalógusban, akkor rövid leírásra is keresni lehet köztük.

SZŰRŐK


Hogy kell használni a szűrőket? Nem világos, hogy töltsem ki és használjam őket.

A szűrő szükséges szavakkal történő kitöltéséhez válassz ki egy bejegyzést, és a filter mező kódját illeszd be a sablonba. Aztán válassz ki egy értéket az oldalon, és a szerint rendezed a bejegyzéseket. A szűrő gyakorlatilag egy kiegészítő hierarchia szintet szolgáltat. A Vezérlőpultban további tippek olvashatók.

ÉRTÉKELÉS


Az értékelést nem ötfokozatú skálán, hanem százalékosan szeretném megoldani. Lehetséges?

Csak ötfokozatú skálánk van, és aligha lesz több.


R096
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 16:04
Sziasztok! Kerestem, de nem találtam olyan beállítást, hogy csak az "adminisztrátorok" csoport írhasson cikkeket. Én meg a honlapomat a cikkeimmel raknám ki, nem akarom, hogy más is írjon. Hasonló esett állt elő a fotóalbummal és a bloggal is. Biztos nagyon egyszerű, de nem találom... A válaszokat megköszönném! fool
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 7 | 16:25
R096, admin oldal, bal oldali menüben a Felhasználók » Felhasználói csoportok » Felhasználók » és ott kell beállítani
Shinobi
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 12:30
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a cikkeket, hogyan tudom megjeleníteni a főoldalon? Mi a modul elnevezése? A híreké a $LAST_NEWS$.. de a Cikkekre valahogy nem találok rá.

Köszönöm a segítséget!
Csaba
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 9 | 16:56
Shinobi, informereknél nézz körül! wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tomi3821
Üzenetek: 94
Hírnév: 8

Üzenet # 10 | 22:37
Sziasztok!
Nekem nem egyértelmű, hogy- hogy lehet két katalógust létrehozni. Fent elolvastam amit írtak, csak nekem nem világos.
Én most fotóalbumból szeretnék kettőt. cry

Üdv:
---
---------
(tomi3821)
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 11 | 08:02
tomi3821, fotóalbumból nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet kettőt létrehozni. HTML tudással is nehezen lehet pont úgy átalakítani egy modult mint ahogy a fotóalbumoknál van.
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Cikkek katalógusa
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: